هانیه حسن زاده

هانیه حسن زاده  شاعر، نویسنده، روزنامه نگار و پریسکه سرا، متولد سال ۱۳۶۸ در شهرستان فومن می باشد.

او از ۱۲ سالگی سرودن شعر را در دو قالب سپید و نو، آغاز کرد. و به ۲ زبان گیلکی و فارسی شعر می سراید.

۱۳ ساله بود که برای نخستین بار به رادیو گیلان رفت. ودر دفعات مختلف به شعرخوانی گیلکی و فارسی پرداخت.سال ۱۳۸۰ اشعار وی توسط مدرسه راهنمایی غیرانتفاعی نیکو(محل تحصیلش) به چاپ رسید.همان سالها بود که به گروه سرود مدرسه خود پیوست و تک خوان گروه شد.

در دوره متوسطه، بنابر علاقه فراوانی که به شعر و ادبیات سرزمین مادری خود داشت، رشته علوم انسانی را برگزید. نام برده در دانشگاه، رشته تاریخ محض را، انتخاب و سال ۱۳۹۰ فارغ التحصیل شد.

از آن پس همکاری خود را با هفته نامه ۴ دی آغاز نمود. در کنار آن با نشریات، ندای فومن، سپهر گیلان، آوای گیلان و نشریات الکترونیکی استان گیلان، از جمله: عصر گیلان، صبح فومن، گیل واژه، بهجت نیوز و…همکاری دارد و اشعار و اخبار، مقالات و داستانهای او در این رسانه ها به چاپ می رسند. همچنین او مدیر ارتباطات بسیج هنرمندان شهرستان فومن می باشد.

این هنرمند فومنی سال ۱۳۹۳ با قالب پریسکه آشنا شد. و خیلی سریع به این قالب گرایش پیدا نمود.

پس از چندی، در تیر ماه سال ۱۳۹۳ ریاست انجمن پریسکه سرایان استان گیلان را برعهده گرفت. که این فعالیت به فضای مجازی منحصر نشد.وی کارگاه شعر پریسکه را در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن دایر نمود که مورد استقبال شعرای استان گیلان واقع شد.او در همایشهای متعددی در سطح استان و حتی پایتخت شرکت داشته و دارد.در همایش ملی پریسکه های سنگ، آذر ۹۳ تهران حضور داشت.از منتخبین پریسکه های فاطمی، اردیبهشت ۹۴ بود.

از منتخبین جشنواره بین المللی پریسکه های نوروز۹۴٫ و همچنین با ارسال ۴۵ پریسکه از فعالترین پریسکه سرایان کشور در این جشنواره شناخته شد.در جشنواره استانی علی اکبر خرداد سال ۹۴مقام جوان برتر استان گیلان را به خود اختصاص داد.وی در زمینه روزنامه نگاری نیز دارای تقدیرنامه های متعدد می باشد.

سرانجام در خرداد ماه ۹۵ آکادمی هنر حسن زاده را در زادگاه خود شهر فومن تاسیس کرد.و تنها دغدغه این روزهایش، فرهنگ سرزمین اوست.

هانیه حسن زاده

نمونه اشعار هانیه حسن زاده

(Visited 10,042 times, 1 visits today)
۲۶+